שמי ננסי איידלמן, אני בוגרת ארבע שנות לימוד בשיטת פלדנקרייז, ועוסקת בתחום מעל שני עשורים. נחשפתי לשיטת פלדנקרייז לפני כשלושים שנה כמשתתפת בשיעורים קבוצתיים בקיבוץ. לאחר מספר שנים הקבוצה נסגרה בגלל חוסר תקציב, אך תמיד נשארה אצלי ההרגשה שזה מה שאני רוצה לעשות, לעסוק בשיטת פלדנקרייז ודומיה.

הקורס הבסיסי של שיטת פלדנקרייז אורך ארבע שנים. חוויה של למידה רצופה ומעמיקה, בו לומדים להכיר מה היא תנועה, השפעות והשלכות שלה...

עולם קסום של חקירה וגילוים שמאפשר ללמד אנשים אחרים להתחקות אחרי תנועת גופם, הן בשיעורים קבוצתיים ופרטניים. בשנה האחרונה ללימודים קיבלתי הכשרה כמנחה קבוצות בתוכנית אינטליגנציה תנועתית לחיזוק עצם ויציבה נכונה עם הגב' ד"ר רותי אלון. במהלך השנים התמקצעתי בנושא והיום אני מלמדת את התוכנית גם להוראה. כאסיסטנטית של הגב' רותי אלון משנת 2006 ועד היום אני מלווה אותה בכל פעם שמתאפשר לי. כמו כן, אני מרכזת ומארגנת את כל הפעילות של התוכנית בארץ ובספרד. במהלך השנים ועד היום אני משתלמת ומכשירה מורים בתוכנית הן בארץ והן בחו"ל.

אודות

משנת 2013  אני מרצה מוסמכת מטעם משרד  התמ"ת במטרה לקדם את נושא מודעות לשיפור הבריאות התעסוקתית של העובדים במדינה במערכות השונות כגון בריאות, חינוך, תעשייה, משרדים ועוד, כאשר התוכן מבוסס על התוכניות אינטליגנציה תנועתית.

בחודש מאי 2014 השתתפתי בקורס בינלאומי, אותו גם ארגנתי, והיום אני סניור טריינר בתוכניות אינטליגנציה תנועתית של ד"ר רותי אלון, ומאוד גאה להשתייך לקבוצה של כארבעים מורים מעשרים מדינות המלמדים טריינרים בעולם כולו.

במהלך השנים האחרונות הצגתי את התוכנית אינטליגנציה תנועתית בשלוש הזדמנויות בכנסים בינלאומיים של רפואה משולבת, הן בירושלים והן בחיפה. תחושת האחריות ושליחות גדולות מלוות תמיד מפגשים מסוג זה. לפני מספר שנים הבחנתי בצורך להתעמק בנושא שרירי רצפת האגן. כך קרה שהתחלתי ללמוד את התחום והיום הוא מהווה חלק בלתי נפרד מעבודתי. היום אני מלמדת במפגשים אישיים וקבוצתיים, את שיטת פלדנקרייז, את התוכניות אינטליגנציה תנועתית, ואת התוכנית לחיזוק שרירי רצפת האגן. מעבירה סדנאות בנושאים מגוונים, כמו שיפור תפקוד הברכיים, הקלה על כתפיים וצוואר, שיפור הראיה ועוד... ונהנית מכל רגע.לעזור לאנשים זה בהחלט היעוד שלי בחיים.

אני מאמינה שסוד ההצלחה טמון במקצועיות, ברצינות וביחס האישי והחם שכול אחד מתלמידי מקבל. איך הכול התחיל? בשנות השמונים השתתפתי בשיעורי פלדנקרייז שהתקיימו בקיבוץ ומאוד נהניתי מהם.כך שכאשר ראיתי פרסום שפותחים קורס להכשרת מורים בתחום היה לי מאוד ברור שאני רוצה להשתלב בו. יחד עם הפרסום הייתה הזמנה למפגש התנסות באחד הקיבוצים באזור. המפגש היה מרגש, פגשתי את המורה שאיתו למדתי מספר שנים קודם לכן, וגם את מנהל הקורס העתיד להיפתח.עם חזרתי הביתה שוחחתי עם אישי היקר, מיגל, ומייד קיבלתי אור ירוק.משם למרכזת הענף בו עבדתי וממנה למרכזת ועדת בריאות. איזה אושר ופרגון, כולם הסכימו שאצא ללמוד ארבע שנים!מה עם הילדים? הבית? העבודה?אל דאגה, כולם התגייסו למשימה ויצאתי ללמוד כמו גדולה. כולם תמכו ועזרו, גם בבית וגם בעבודה, ועל כך תודתי העמוקה, יום - יום.היות והתברכתי לחיות בתוך קהילה, מהר מאוד מצאתי את עצמי, עוד בראשית הלימודים, עם מערכת שיעורים פרטנית ומכובדת למדיי לתלמיד מתחיל בה נתתי כ- 14 שיעורים פרטניים בשבוע. בתום השנה השנייה ללימודים פתחתי את הקבוצה הראשונה שלי בשיטת פלדנקרייז, בה השתתפו חברים רבים, את חלקם הגדול אני רואה עד היום, מידי שבוע אצלי בסטודיו.

קיבוץ חניתה​

97252-3749563​+